Piektdiena, 2024.gada 19.jūlijs
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Navigācija

SKOLAS JAUNUMI

Daugavpils Saskaņas pamatskolas Erasmus+ projekta “Izglāb draugu!” nodarbības Turcijā
20.06.2023
Ikdienas gaitās un steigā neaizdomājamies par to, ko darītu, ja nokļūtu situācijā, kurā vajadzētu sniegt pirmo palīdzību. Pirmās palīdzības prasmes un zināšanas ir būtiskas ikvienam, jo mēs nekad nevaram zināt, kad nelaime mūs var pārsteigt nesagatavotus. Kas ir būtiskākās lietas, ko ikvienam vajadzētu atcerēties par pirmās palīdzības sniegšanu, apguvām Erasmus+ projekta “Izglāb draugu!” nodarbībās.

No 12.06. līdz 16.06.2023. Daugavpils Saskaņas pamatskolas 8.a klases izglītojamie kopā ar skolotājām T.Revinu un D.Plociņu piedalījās starptautiskajā seminārā Turcijā, pilsētā Datča, Yilmazlar vidusskolā.

Visas nodarbības tika veltītas tematiem par pirmās palīdzības sniegšanu. Teorētiskajās nodarbībās izglītojamie no Serbijas, Čehijas, Turcijas, Rumānijas un Latvijas prezentēja sagatavotos plakātus par pirmās palīdzības sniegšanu. Latvijas komandai bija izveidots plakāts par pirmās palīdzības sniegšanu apdegumu un applaucējumu gadījumā, profilakses iespējas un cēloņi.

Praktiskās nodarbības notika Datčas Hiziršah meža parkā, kur sniedza intervijas un praktiski apmācija vietējais glābšanas dienests. Dienesta darbinieki un brīvprātīgie pastāstīja reālas situācijas, kurās ir nepieciešama pirmā palīdzība, rādīja daudzveidīgu aprīkojumu, demonstrēja kā notiek pazuduša cilvēka glābšana, kā atgūt cilvēku samaņā. Izglītojamie ieguva unikālu pieredzi par glābšanas dienestu darbu un ikdienu, jo Datčas ģeogrāfiskais stāvoklis ir ļoti interesants- kalni, jūras, karstums, kas var radīt dažādas bīstamas situācijas tik ekstremālos apstākļos.

Praktiskajās nodarbībās tika pastāstīts par glābšanu uz ūdens, izbraucienā ar laivu. Pirmās palīdzības praktiskās apmācības uz ūdens nodrošināja rajona piekrastes drošības ģenerāldirektorāts.

Nodarbību viens no uzdevumiem bija apskatīt reģiona kultūrvēsturiskos objektus: seno Knidosas pilsētu, Datčas Hiziršah Taksiarhon baznīcu, veco Datčas cietumu. Katram no objektiem ir sena un interesanta vēsture, kas veidoja kopējo priekšstatu par pilsētu un tās apkārtni.

Par projektā paveikto darbu visi saņēma sertifikātus, kurus pasniedza apbalvošanas pasākumā. Sertifikāts apliecina, ka projekta laikā izvirzītie uzdevumi tika paveikti. Projekta galaprodukts ir visu partneru veidoto plakātu buklets angļu un latviešu valodā, video filmas un komiksi par pirmās palīdzības sniegšanu. Izveidotais materiāls ir praktisks un vizuāli viegli saprotams, kuru var izmantot skolā, mācību priekšmetos apgūstot pirmās palīdzības sniegšanas prasmes un iemaņas gan temata ietvaros, gan kā caurviju prasmes.

Paldies projekta partneriem par kopīgi pavadītu laiku, jaunu pieredzi! Atmiņas par projektu vienmēr saglabāsies mūsu sirdīs!

Jaunumi

MŪSU ZIŅAS