Piektdiena, 2024.gada 19.jūlijs
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Navigācija

SKOLAS JAUNUMI

Septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez
26.05.2022
Daugavpils Saskaņas pamatskolā, Erasmus+ projekta “Septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez” (Think Twice When You Type) ietvaros, no 23. maija līdz 27.maijam viesojās skolēni un skolotāji no Slovākijas, Horvātijas, Portugāles, Rumānijas un Turcijas.

Pirmajā nodarbību dienā viesus uzrunāja skolas direktore J.Vucēna, iepazīstinot ar skolu un vēlot veiksmīgu darba nedēļu Latvijā. Spraigo darbošanos ieskandināja apsveikuma koncerts, ko sagatavoja mūzikas un deju skolotājas kopā ar skolēnu kori un deju kolektīvu, tad sākās projekta lietišķā daļa. Projekta koordinatore skolā T.Revina ārzemju skolotājus un skolēnus iepazīstināja ar nedēļas nodarbību plānu. Projekta galvenā koordinatore Ģ.Kalmarova runāja par to, kā apturēt kiberhuligānismu un nodrošināt bērniem drošību tiešsaistē, par to, ka šī projekta aktivitātes dod iespēju iepazīt drošas un interesantas nodarbes brīvajā laikā. Saskaņas skolas skolēni viesus iepazīstināja ar skolu, organizējot ekskursiju pa skolas jaunajiem, plašajiem gaiteņiem un telpām.
Tā kā projekta tēma Latvijā ir “Tilti, lai apturētu iebiedēšanu” un 1.dienas apakštēma- “Iepazīstieties ar jauniem cilvēkiem, iegūstiet jaunus draugus!”, tad visiem bija iespēja noskatīties starptautisko komandu prezentācijas un iepazīt vienam otru. Radošajās darbnīcās skolēni mācījās latviešu valodu, spēlēja kahoot spēli “Mobings sociālajos tīklos”, apguva drošības noteikumus sociālajos tīklos, apgleznoja savu izvēlēto Baltijas jūras oli ar akrila krāsām, veidojot savu “Laimes akmentiņu”.
Otrās dienas apakštēma- ”Sāc jaunu hobiju! Esi radošs!” Skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīties ar mākslas pasauli PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola””, kur katrs veidoja māla podiņu, kuru apgleznoja ar latviešu ornamentiem, guva priekšstatu par keramiku Latvijā, tās attīstības vēsturi. Nodarbību turpinājumā jautrās noskaņās apguva latviešu tautas deju raitos soļus.
Trešdien visas aktivitātes tika vērstas uz tradīciju iepazīšanu. Tās notika etnogrāfiskajā muzejā “Andrupenes sēta’, kas ir 20. gadsimta autentiskais viensētu komplekss, kurā var iepazīties ar latgaliešu saimniecības vēsturi, tradicionālajām dejām, rotaļām un nobaudīt latgaliešu ēdienu.
“Nodarbojies ar sportu. Esi aktīvs!” - trešās dienas aicinājums. No domām par skriešanu vien, pierē ievelkas rieva, bet ir arī citas interesantas fiziskās nodarbes, kuru laikā var aktīvi atpūsties. Par interesantu piedzīvojumu skolēniem izvērtās orientēšanās spēle pa Daugavpili. Dienas otrajā pusē tika apkopotas visas projekta ietvaros notikušās aktivitātes. Visu komandu dalībnieki saņēma sertifikātus par dalību projekta nodarbībās.
Pēdējā projekta dienā visiem projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīt mūsu galvaspilsētu Rīgu.
Ne velti latviešu sakāmvārds "Septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez" asociējas ar pārdomātu, izvērtētu lēmumu pieņemšanu. Tikai sadarbojoties, uzklausot vienam otru un diskutējot, var sasniegt vēlamo. Projekta aktivitātes sniedza skolēniem neatkārtojamu pieredzi nacionālo tradīciju iepazīšanā, savstarpējā komunikācijā ar citu valstu skolēniem. Kā galveno ieguvumu no šī projekta aktivitātēm ir jāmin internacionālo vidi dažādu kultūru atšķirību novērtēšanai un pieņemšanai, angļu valodas zināšanu un prasmju apgūšanai, pilnveidošanai.

Jaunumi

MŪSU ZIŅAS