Trešdiena, 2021.gada 8.decembris
Vārda dienu svin: Gunārs, Gunis, Vladimirs

Navigācija

SKOLAS JAUNUMI

Maija svētki
30.04.2021

1.maijs Satversmes Sapulces sasaukšanas diena
1. maijs Latvijā ir Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena. 1920.gada 1.maijā uz savu pirmo sēdi sanāca pirmais Latvijas tautas vēlētais parlaments - Satversmes Sapulce. Tās galvenais uzdevums bija izstrādāt un pieņemt Latvijas Republikas pamatlikumu - Satversmi, likumdošanas ceļā nostiprināt agrāro reformu, valsts simbolus un to lietošanu, veicināt Latvijas Republikas starptautisko atzīšanu, sagatavot Pirmās Saeimas vēlēšanas, kā arī veikt citus Latvijas valstiskuma nostiprināšanas uzdevumus.

1.maijs – Darba svētki
Darba svētku jeb starptautiskās strādnieku solidaritātes dienas pirmsākumi meklējami Amerikas Savienotajās Valstīs 1886. gadā. Čikāgā vietējo strādnieku organizācijas pulcējās vienā no pilsētas laukumiem, lai prasītu varas iestādēm pieņemt likumu par astoņu stundu darba dienu, taču demonstrācija pārauga nemieros un sadursmēs ar policiju, bija bojā gājušie. Mūsdienās Lielākā daļa Eiropas piemin 1. maiju tieši kā Darba svētkus, bet ASV 1. maijs tiek saukts par Lojalitātes dienu, atvēlot darba svētkiem septembri.

4.maijs – Latvijas neatkarības atjaunošanas diena
2021. gadā aprit 31 gads kopš 1990. gada 4. maijā demokrātiskās vēlēšanās ievēlētā LPSR Augstākā padome, paužot tautas gribu, pieņem deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Tādējādi tiek atjaunota Latvijas Republika.
Demokrātijas nedēļu Daugavpils Saskaņas pamatskolā atzīmē ar dažādām aktivitātēm, organizējot tematiskās klases stundas un vēstures stundas, piedaloties Eiropas eksāmenā, atzīmējot Eiropas dienu un mudinot pilnveidot zinā¬šanas un izpratni, kļūt aktīvākiem, kopā veidot Latviju un Eiropas Savienību. Skolēniem tiek piedāvāta aktivitāte intervēt atmodas laika dalībniekus, Okupācijas muzejs ir sagatavojis jaunu tiešsaistes nodarbību „Gara spēka Atmoda”, kurā ar 9.a klases skolēniem runās par Atmodu un Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas laiku. Mūzikas stundā, skolēni gatavojoties Baltā galdauta svētkiem mācās Latvijas patriotiskās dziesmas, 7., 8. klases īpašās mūzikas stundās skolēni klausās brīvības dziesmas, pēc kurām notiek sarunas un pārrunas klasē: Ko nozīmē Brīvs cilvēks?, Ko valstij nozīmē brīvība?¬, Vai tu jūties brīvs?,¬ Kāpēc cilvēki grib ierobežot citu brīvību?¬ Pastāsti gadījumu no Latvijas vēstures, kad tikusi ierobežota mūsu brīvība.
Baltā galdauta svētki ir tradīcija, veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju. Šos svētkus cilvēki rada paši, mums ir iespēja mājās veidot īpašu svētku noskaņu: pētīt materiālus par vēstures notikumiem, skatīties Latvijas filmas, celt godā Latvijas karogu, klāt balto galdautu un sagatavot svētku pusdienas, radīt svētku sveicienu logā, piezvanīt un apsveikt radus, apsveikt tuvus cilvēkus ar īpašu pastkarti, pārskatīt dzimtas foto un parunāties par Atmodas laika notikumiem, dziedāt dziesmas.
Tā tiek veidotas vienreizējas izjūtas, un katru gadu šī diena ir svētku diena, kurā varam atskatīties uz paveikto un iepriecināt savus tuvākos ar labi paveiktu darbu.
Saskaņas pamatskolā šī būs tā diena, kad atskaņosim skolotāju un skolēnu attālinātā laika kopdarbu- dziesmu “Zemes sargs”, kura veltīta Latvijai, Latvijas dabai, Latvijas cilvēkiem un viņu darbiem.

Daugavpils Saskaņas pamatskolas kolektīvs sveic Brīvības svētkos un aicina pavadīt šo dienu patriotiskās sajūtās!

Raksta un video tapšanā izmantori attēli no: https://dziedava.lv, https://ir.lv/2013/04/24/4-maija-svetki-ienaks-ari-rigas-apkaimes/

Jaunumi

MŪSU ZIŅAS