Piektdiena, 2024.gada 19.jūlijs
Vārda dienu svin: Jautrīte, Kamila, Digna

Navigācija

SKOLAS JAUNUMI

Operas “Mazā burvju flauta” apmeklējums
02.04.2019
23.martā 4.a un 5.a klases skolēni iniciatīvas “Latvijas skolas soma“ ietvaros devās uz Latvijas Nacionālo operu un baletu, kur iepazinās ar operas namu un noskatījās V. A. Mocarta operu “Mazā burvju flauta” mūsu tautai tik vēsturiski nozīmīgās ēkas Jaunajā zālē.

“Mazā burvju flauta” ir autora dzīves laikā pēdējā uzrakstītā opera, kura pārbagāta ar pasaku tēliem. Tajā ir gan dusmīgā Nakts karaliene, gan jautrais putnu ķērājs Papageno, nopietnais priesteris Zarastro un, protams, burvīgā princese Pamina. Skolēni varēja klausīties gan operdziedātāju, gan Rīgas Doma kora skolas audzēkņu skanīgās balsis, kuras vēl skanīgākas padarīja LNO orķestris, muzikālā vadītāja un diriģenta Andra Veismaņa vadībā.
Operas apmeklējumam skolēni gatavojās jau iepriekš: mūzikas stundās iepazinās ar operas sižetu, varoņiem, autoru, klases stundās pārrunāja kulturālas uzvedības un etiķetes jautājumus, dodoties uz grezno operas namu.
Sadarbībā ar mūzikas skolotāju Jolantu Boreiko 6.klases skolēni bija sagādājuši lielisku pārsteigumu - ceļa maizi. Pašu gatavotas operas programmiņas, kas pirms izrādes ļoti noderēja, atkārtojot operas sižetu.
Pēc operas apmeklējuma skolēni bija ļoti pacilātā noskaņojumā, dalījās ar iespaidiem, izvērtēja galveno lomu atveidotājus, kamerorķestra skanējumu, krāšņās dekorācijas un tērpus. Bērni secināja, ka V. A. Mocarta mūzika nenoveco, ir saistoša un aktuāla arī mūsdienās. Skolēniem tā bija lieliska iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo operu un baletu, jo lielāka daļa turp devās pirmo reizi.
Atpakaļceļā ne viens vien skolēns dungoja populāro “Burvju flautas” melodiju. Lielākā skolēnu daļa labprāt apmeklēs operu arī turpmāk.

Jaunumi

MŪSU ZIŅAS