Svētdiena, 2022.gada 25.septembris
Vārda dienu svin: Rodrigo, Rauls

Navigācija

SKOLAS JAUNUMI

“Apstājies. Paskaties. Pamāj.” arī DAUGAVPILĪ
18.12.2016
Latvijā ir liels ievainoto bērnu skaits ceļu satiksmes negadījumos. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, pēdējos piecos gados uz Latvijas ceļiem ik gadu iet bojā vidēji 7 bērni, pagājušajā gadā bojā gājuši 11 bērni. Ievainoto bērnu skaits ir dramatiskāks – ik gadu vidēji 453 bērni ceļu satiksmes negadījumos gūst traumas un tas ir 12% no visu satiksmes negadījumos cietušo kopskaita.
Lai dotu savu ieguldījumu un mazinātu bojā gājušo un cietušo bērnu skaitu, uzņēmums Volvo Trucks ir uzsācis kampaņu “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” Kampaņas laikā no 30/09/2016 līdz 31/05/2017 tiks apbraukātas daudzas Latvijas skolas, kurās bērniem būs iespēja piedalīties praktiskajās nodarbībās, kuru laikā skolēniem tiks stāstīts par drošību, īpaši, ja satiksmē iesaistītas kravas automašīnas un citi liela izmēra transporta līdzekļi. Tiks demonstrēta īpaša šai kampaņai radīta multfilma par kravas automašīnas šoferi Juri un bērnu drošību satiksmē, kuras tekstu ierunājis pazīstamais mūziķis Shipsea (Jānis Šipkēvics).

14.decembrī Daugavpils saskaņas pamatskolā ieradās šīs kampaņas organizētāji. Pie skolas bērni tika iepazīstināti ar reālu kravas automašīnu un tiem bija dota iespēja iejusties tās vadītāja lomā un praktiski pārliecināties par ceļa pārredzamību no automašīnas vadītāja vietas, uzzināt par kravas auto manevrēt spēju, bremzēšanas ceļu, “aklajiem punktiem” un citām svarīgām lietām, kas jāzina un jāņem vērā, lai justos un pārvietotos droši uz ceļa un satiksmē.

Pasākumā piedalījās 2.a un 2.b klases skolēni, kuri ne tikai apskatīja kravas auto, bet arī skolas zālē izspēlēja daudzveidīgas situācijas, izmantojot plakātus un transportlīdzekļu modeļus. Skolēni saņēma dāvanas- atstarotājus, vestes un ilustrētas grāmatiņas.

Latvijā kampaņu organizē uzņēmums “Volvo Truck Latvia”. Kopīga mērķa labā jeb lai bērni uz ielas justos droši, kampaņā ir apvienojušies tādi uzņēmumi un iestādes kā VAS “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO, “Eveko poligrāfija”, apdrošināšanas brokeru sabiedrība “IIZI”, “Mūsa Motors Rīga”, “MTG”, “Neste Latvija”, transporta uzņēmums “VRJ”.

Direktores vietniece izgl.jomā D.Plociņa
Jaunumi

MŪSU ZIŅAS