Svētdiena, 2019.gada 18.augusts
Vārda dienu svin: Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena

Navigācija

Projekti

Piens_augli_projekts_logo

PROGRAMMAS “SKOLAS PIENS” UN “AUGĻI SKOLAI”

Programmas “Skolas piens” un “Augļi skolai” no 2017./2018. mācību gada tiek apvienotas vienotā programmā. Izmaiņas Zemkopības ministrija izstrādāja sadarbībā ar lauksaimniecības nozares organizācijām, piena pārstrādātājiem un augļu un dārzeņu ražotājiem, kā arī Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības speciālistiem.

Apvienotā skolu atbalsta programma darbojas ar vienotu pieeju produktu izdalē bērniem un jauniešiem – gan piena produkti, gan augļi un dārzeņi tiek dalīti trīs reizes mācību nedēļā. Piena produktu izdale programmas ietvaros sākas no 2017.gada 1.oktobra, savukārt augļu un dārzeņu izdale – no 2017.gada 1.novembra. Piena produktus un augļus, un dārzeņus bez maksas saņem gan bērni pirmskolās, gan 1.-9.klašu skolēni.

Piena produktu izdale vienam izglītojamajam ir porcijās līdz 250 mililitriem. Augļu un dārzeņu izdale ir 100 gramu porcijās: var saņemt svaigu augļu (ābolu, bumbieru, dzērveņu), dārzeņu (burkānu, kāļu, kolrābju, kāpostu, ķirbju) vai to asorti porcijas. Dzērvenes ir paredzētas izdalei tikai asorti ietvaros.

2016./2017.mācību gadā tika veikts pētījums, kurā Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” programmas "Skolas auglis" autori atzīst, ka programma pozitīvi ietekmējusi skolēnu ēšanas paradumus. Pētījumā secināts, ka Latvijas skolēnu augļu un dārzeņu patēriņš piecu gadu laikā ir audzis no piecām līdz sešām reizēm nedēļā, tomēr tas joprojām nav pietiekams, jo augļi un dārzeņi netiek ēsti katru dienu, turklāt ieteicamais apmērs ir piecas porcijas dienā. Skolēnu augļu un dārzeņu ēšanas paradumus ietekmē ģimenes ieradumi - jo biežāk ģimene kopīgi iepērkas, gatavo un arī ietur maltītes, jo biežāk arī bērni uzturā iekļauj augļus un dārzeņus. "Bior" pētījumā piedalījās 146 skolas (arī Daugavpils Saskaņas pamatskola), kurās ir kopumā 6234 skolēni.

2017./2018.m.g. Daugavpils Saskaņas pamatskolas piedalās abās programmās.

Jaunumi

MŪSU ZIŅAS