Pirmdiena, 2020.gada 20.janvāris
Vārda dienu svin: OІģerts, AІģirds, AІģis, Orests

Navigācija

SKOLAS JAUNUMI

Zinību diena
06.09.2019
Zinību diena ir svētku diena, kurā tiek svinēta skolas gaitu uzsākšana vai atsākšana pēc vasaras brīvlaika.

Zinību dienā tiek svinēts mācību gada sākums. Varētu teikt, ka šie svētki ir kas tāds, kas mūs atšķir no citu tautu kultūrām, līdz ar to tie ir uzskatāmi arī par neatņemamu Latvijas kultūras vēstures sastāvdaļu.
Mūsu skolā tie ir nozīmīgi svētki skolēniem, skolotājiem. Īpaši būtiski šie svētki ir pirmklasniekiem, kas vēl tikai uzsāk mācības skolā – pirmklasniekiem tas ir īpašs, svinīgs, satraucošs un priecīgs brīdis, kurā ne vien tiek satikta pirmā klases audzinātāja, klasesbiedri un skolasbiedri, bet tiek pasniegtas sirsnīgas dāvanas no skolas vecākajiem skolēniem devītklasniekiem.
Pirmklasniekus zālē svinīgi ieveda 9. klašu skolēni, kuriem konkrētais mācību gads ir pēdējais bezrūpīgais gads pirms eksāmenu kārtošanas. Šogad mūsu skolas saimi papildināja 61 pirmklasnieks. Pēc pirmklasnieku ievešanas seko īpašs brīdis, jo tiek dots vārds pašiem pirmklasniekiem un klases audzinātajai. Svētku kulminācija ir mācību gada pirmais skolas zvans, kad pirmklasnieki iezvana pirmo mācību stundu. Devīto klašu pavadībā mūsu mazie pirmklasnieki dodas uz mācību stundu, ceļā satiekot draudzīgus pasaku varoņus- melno kaķi un āpsi, kuri uzjautrināja skolēnus. Pie skolas durvīm ar gaviļu saucieniem pirmklasniekus un pārējos skolniekus sagaidīja 6.klases, kuras bija nostājušās kolonnās no skolas durvīm līdz ielai.
Skolas direktores apsveikums Zinību dienā: “Mūsu mājas ir Latvija, Daugavpils, Daugavpils Saskaņas pamatskola. Mēs visi kopā veidojam Latvijas, Daugavpils un skolas vēsturi. Mūsu skolai šogad 30 gadu jubileja. Kāda būs mūsu katra dāvana savai skolai? Domāsim par to katrs un visi kopā! Es sveicu Jūs visus, uzsākot jauno mācību gadu, un Jums skolēni, novēlu saglabāt 1.septembra pozitīvās emocijas, enerģiju, aizrautību, prieku un zināšanu kāri visa mācību gada garumā! Vecākiem un skolotājiem novēlu neatlaidību, sapratni, spēku, panākumus, konstruktīvu sadarbību, lai sadarbība nodrošinātu labāko iespējamo atbalstu bērniem.”
Skolas priekšā visus sagaidīja krāšņa ziedu sirds, pie kuras notika fotografēšanās gan klases, gan ģimenes bildēm.
Visiem skolēniem vēlam droši un ar pārliecību sākt jaunas gaitas izglītībā!


Jaunumi

MŪSU ZIŅAS